Dalibor Janda byl zlatou tečkou benefičního koncertu v Benešově

Benešov- V úterý 14. března v půl osmé večr se uskutečnil v benešovském divadle „Na Poště“ benefiční koncert na podporu sbírky Jamka pro hendikep. Koncert organizovala Charitativní organizace HOOK, z.s. a KIC Benešov, s.r.o. Na konci tohoto energického večera plného hudby a tance přistálo díky štědrosti návštěvníků a sponzorů na kontě sbírky Jamka pro hendikep skvělých 21 870Kč.

Celým večerem provázela moderátorka Markéta Mayerová, která také v jedné z hudebních přestávek dražila dres FMX ridera Libora Podmola, který si po urputném předhazování vydražila jedna z účastnic benefice za 2500Kč.

Hudební show zahájila adventní skupina Prskavka ve svém tradičním složení Petr Čejka, Marie Čejková, Adéla Tutoky a Lukáš a Ondřej Vidrnovi. Prskavka ze svého repertoáru mimořádně vyřadila vánoční skladby, což ale nemělo na celkový umělecký dojem vliv. V pauzách mezi písničkami si hudebníci vtipkovali, a tak jsme se dozvěděli, že vystupují dneska naostro, nebo snad ne?

Po Prskavce přišlo na řadu první energické vystoupení street dance skupiny Dancing Crackers ve složení Sabina Kollárová, Zuzana Vernerová, Tereza Kantůrková, Monika Jelínková, Natálie Zahrádková, Magdaléna Šedivá, Tomáš Barták a András Ludányi.

Publiku v divadle „Na Poště“ následně zazpívala skupina Bohemica, za kterou dorazil Daniel Krob a Petr Doldy Dolének.

Ještě před dražbou dresu Libora Podmola  proběhlo druhé vystoupení Dancing Crackers, tentokrát ve formě duetu zakladatele skupiny Jaroslava Havelky a Zuzky Vernerové.

Po dražbě dresu začalo přituhovat. Nejdříve vystoupila Jiřina Anna Jandová s několika svými singly ze svého nového alba „V Muzeu lásky“, kterou vystřídal její otec velikán Dalibor Janda. Ten rozezpíval publikum svými známými hity a připojil i několik úsměvných historek jak ta či ona písnička vznikla. Na přání publika dokonce přihodil jeden přídavek. Benefičního koncertu se bohužel pro ztrátu hlasu nemohl zúčastnit zpěvák Radim Schwab.

 

Celkový výtěžek z úterního večera pro hendikepované sportovce tak činí 21 870Kč, za což patří všem štědrým dárcům a sponzorům velký dík.

Autor/ka: Jan Vachtl
E-mail autora: vachtl.jan@gmail.com

Originální nářadí Eibenstock

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Novinky, Z tisku a jeho autorem je DK. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.