Daniel Krob

se narodil v Karlových Varech, kde absolvoval lidovou školu umění. V 13 letech složil své první skladby pro klasickou kytaru a rok poté již koncertoval se svojí autorskou tvorbou na různých pódiích. Na svém první samostatném koncertu prezentoval nejen kytarovou tvorbu, ale i vlastní osobité texty a zpěv.
V následujícím období 1981 – 1992 vystupoval po celé republice a získal řadu různých ocenění v autorské tvorbě. Svoje první autorské CD vydal v roce 1992, živě je prezentoval rovněž v zahraničí. V dalších letech se podílel i na mnoha uměleckých projektech jako autor, zpěvák a kytarista.
Vystupoval jako sólista v různých hudebních tělesech a podílel se na jejich vzniku i jako producent a manažer. Další autorské, zpívané CD vydává v roce 2000. Poté vystupuje jako host v různých hudebních seskupeních a skládá hudbu pro film.
Tvoří pro ostatní interprety v rozličných žánrech. V roce 2012 vydává své třetí retrospektivní autorské CD , které úspěšně prezentuje na koncertech.
Magická kytara  je jeho první ryze instrumentální akustické dílo, v němž se autor vrací k samé podstatě a pravosti melodie, která vychází z jeho cítění, prožitku a podstaty hudby.
Kytaru zde slyšíme jako romanticky nežnou, smutnou, veselou, ale také jako bubnující nástroj podporující energická a melodická sóla, v nichž  Daniel Krob představuje  svojí  značně muzikální  a  autorskou osobnost.

WIKIPEDIA