Daniel Krob

Daniel Krob (* 12. července 1966) je český hudebník bývalý kytarista skupin ArakainKreysonFeratZeusKryptor a Pink Alternative.

Do českého showbyznysu vstoupil v roce 1987 jako kytarista skupiny Arakain,[1] s níž v roce 1989 natočil její první řadové album Thrash The Trash, které se stalo nejprodávanějším albem Arakainu. Za 150 000 prodaných kusů také získalo zlatou desku.[1]

Na přelomu let 19891990 člen heavy metalové skupiny Kreyson, pro niž vytvořil logo i přední stranu obalu jejího alba Anděl na útěku (prodáno přes 150 000 kusů).[1]

Jako spoluautor jedné písně se podílel na první studiové nahrávce zpěvačky Anny K Já nezapomínám. Koncem roku 1992 opustil Kreyson a s nově vzniklou skupinou Zeus vydává desku The Little Heroe a působí nějaký čas i v Německu. Po návratu do ČR zakládá agenturu CAESAR Production a zkouší stát se nezávislým producentem.

Na přelomu roku 2000 pod pseudonymem Daniel Daniel vydává album Motýl. V roce 2004 skládá hudbu k filmu režiséra Marka Dobeše Choking Hazard (2004) a bonusová DVD.[2]

Začátkem roku 2012 vydal retrospektivní CD Daniel Krob, s Alešem Brichtou ve vzpomínkovém programu „Arakain memorial“ vystupoval ve skladbách Proč, Amadeus a Šeherezád, za zraněného kytaristu skupiny The Snuff odehrál jarní turné a v jejich videoklipové skladbě Boxed In nahrál sólo. Se svým triem v Praze předskočil skupině Gotthard a na podzim vystupoval na společném turné se skupinou Harlej po celé ČR.

V roce 2013 dotočil svůj autorský projekt, instrumentální CD Magická kytara, v němž hraje kytarové skladby na klasickou kytaru.

Daniel Krob v roce 2013 vystupoval na turné skupiny Citron, kde byl doprovázen bubeníkem Marty Voděrou (ex Brichta band, Dirty Game, Proximity) a Standou Jokielem na basu. V této sestavě se představil i na Metalfestu v Plzni a MOR 2013 ve Vizovicích. Ve stejném roce následuje slovenské Tour s Arakain Memorial.

V letošním roce 2014 vydává nové EP Šachmat, kde představuje 5 skladeb z nového  připravované CD Rock koně a také dva bonusy.